Anorexie – poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie: pobyty s individuální péčí. Lázně Jablonec využívají především psychologické metody na podporu léčení mentální anorexie a bulimie. Předpokladem pro přijetí do programu  je alespoň minimální motivovanost, zájem o změnu.. Věk ani BMI nejsou rozhodujícím kritériem. O přijetí rozhoduje psycholog po informativním rozhovoru. Doba pobytu je od 10 nocí. Nejsme zdravotnické zařízení, neposkytujeme lékařskou péči. Programy připravuje a řídí psycholog.

Lázně Jablonec. Klinické zaměření specializované na stres, deprese, únavu a vyčerpání. Programy připravuje psycholog s týmem terapeutů. Využíváme kombinace velmi účinných metod psychologie i specifickou atmosféru místa.

Lázně Jablonec, zahrada v létě

Lázně Jablonec nabízejí komorní, maximálně diskrétní prostředí s individuální péčí. Klienty jsou především lidé s problémy v oblasti psychiky. Pomáháme při psychickém vyčerpání, chronické únavě, depresích, vyhoření. Malá kapacita umožňuje věnovat každému z hostů intenzivní osobní péči.

Základní program při anorexii a bulimii je „all inclusive“. Zahrnuje ubytování, stravu, výživové koktejly, procedury a péči psychologa v rozsahu zhruba 35 hodin při pobytu na 10 nocí. Pobyt lze libovolně prodloužit. Jsme soukromé zařízení, pojišťovny na naše služby nepřispívají. CENÍK

Pro mladistvé do 18 let s diagnózou anorexie – bulimie je možnost absolvovat konzultaci a tři procedury,  ambulantně nebo s přenocováním,  zdarma.

Lázně Jablonec. Klinické zaměření specializované na stres, deprese, únavu a vyčerpání. Programy připravuje psycholog s týmem terapeutů. Využíváme kombinace velmi účinných metod psychologie i specifickou atmosféru místa.

Mentální anorexie – odmítání příjmu potravy, a přejídání s následným úmyslným zvracením u bulimie – jsou onemocnění, která se týkají především dívek, zhruba od 12 let. Vyskytují se i v pozdějším věku, v menší míře i u chlapců.


Příznaky, zdravotní a psychologická rizika jsou shrnuta ZDE


Příklad, který pomáhá posílit naději:

 divka-15-let

ilustrační foto

Pobyt pro podporu léčení anorexie.

Dívka, 15 let, 168 cm, s diagnózou mentální anorexie sledována u praktického lékaře zhruba 3 roky. V období před začátkem programu hubne 0,5 kg týdně. V průběhu deseti dnů dokázala tento trend nejen zastavit, ale vývoj obrátit. Domů odjela s racionálním plánem, na nastavení cílů se sama podílela. Graf ilustruje kritický pokles váhy i procenta tuku ještě první 4 dny po přijetí.