Kryoterapie – revma, astma, artritida, alergie, lupénka, atopický ekzém

Od počátku roku 2008 je kryoterapie, jedna z nejnovějších metod komplexní fyzioterapie, dominantní součástí ambulantních i pobytových programů v kryo lázních Jablonec. Tisíce aplikací potvrdily účinnost této moderní cesty ke zlepšení zdraví.

Rychlá a účinná podpora při léčení, rehabilitaci a rekonvalescenci.

Polárium – jak funguje kryokomora, kryosauna.

Extrémně nízký chlad polária působí na chladové receptory v pokožce. Ty předávají mozku signál k mobilizaci procesů chránících život. V nesmírně krátké době se rozšíří cévy krevního a lymfatického systému. Dochází k zrychlení metabolizmu. Prokrvení, okysličení a výživa buněk v těle vzroste zhruba čtyřnásobně. Stoupne produkce enzymů a hormonů, které zvyšují fyzickou a psychickou odolnost (mj. endorfiny, dopamin, serotonin – hormony pohody, štěstí). Polárium akceleruje nejen protizánětlivé, ale díky produkci růstového faktoru také hojivé procesy. Zintenzivní se detoxikační činnost tělesných orgánů, které zbavují organizmus škodlivin. Nervové receptory snižují reakci na bolest, kterou tělo po nějakou dobu téměř nepociťuje. Pro vyvolání tak komplexního efektu medicína nezná jinou metodu než právě polárium. K dosažení terapeutického účinku se doporučuje aplikace chladu pod -120° po dobu 90 sekund, kdy se povrch těla a zhruba
10 mm podkožních tkání prochladí pod 5 stupňů C.

Naše vlastní praktické zkušenosti se opírají o výsledky z tisíců aplikací, provedených od zařazení kryokabiny do souboru fyzioterapeutických metod v roce 2008.

Kryoterapie je metoda, při níž je organismus krátkodobě vystaven extrémně nízkým teplotám.
Lázně Jablonec – Kryoterapie

 

  • Velmi dobře a rychle na kryoterapii reagují revma, astma, artritida, alergie, lupénka, atopický ekzém, chronické bolesti, záněty, otoky, únava fyzická a psychická, stres, deprese, vyhoření.
  • Větší počet aplikací a delší čas zpravidla vyžadují kožní potíže.
  • Pro klienty, kteří chtějí získat maximální prospěch z kryoterapie za krátký čas, nabízíme velmi intenzivní kryo pobyty.
  • Všechny procedury a pobyty využijete i přes víkendy a o svátcích.

Lázně s kryoterapií mají vynikající účinky i tam, kde jiné postupy selhávají. Pomáhají při dlouhodobých a chronických problémech, psychických či psychosomatických poruchách, podporují léčení autoimunitních nemocí.