Otěhotnět

Relaxace pomáhá otěhotnět.

Otázku jak otěhotnět řeší stále více párů.
Příčiny, které problémy s otěhotněním způsobují, jsou vcelku známé. Patří sem různá medicínská rizika, vrozené poruchy, fyziologické a somatické komplikace. Statisticky největší podíl na potížích s otěhotněním však má podle vyjádření lékařů a výsledků vědeckých studií stres.

Stres je také příčinou civilizačních nemocí, která početí komplikují. Patří k nim například kardiovaskulární onemocnění, diabetes, poruchy výživy či autoimunitní onemocnění.

Trvalá přítomnost stresu typická pro moderní životní styl s množstvím úkolů a cílů, nejistot, obav, úzkostí a nenaplněných očekávání, vede k produkci specifických hormonů.  Ty ovlivňují autonomní nervový systém, zvyšují napětí na cévách, zhoršují prokrvení a výživu tkání.

Je-li stav dlouhodobý, ovlivní stresové hormony nepříznivě ovulaci, zrání vajíčka. Mění se průchodnost vejcovodů, klesá kvalita děložní sliznice a její schopnost udržet plod. U mužů se sníží množství a aktivita spermií.

Stresové hormony mají zásadní vliv na reprodukční orgány, mohou bránit přirozenému i umělému oplodnění. Omezit stres a eliminovat jeho následky má nepochybně smysl. Cest je více, součástí každé by měla být relaxace. Což je stav hlubokého uvolnění, s minimální aktivitou, bez úkolů a cílů. K navození relaxace vedou různé techniky a cvičení. Výhodou je využít specializovaných programů.

Relaxační programy umožňují působení na psychiku prostřednictvím uvolňujících procedur. Těmi jsou reflexní masáže, solné či bylinné koupele, teplé obklady, shiatsu.  Přímo na  autonomní nervový systém lze působit magnetickou a audiovizuální stimulací. Pro uvolnění v oblasti pánevních orgánů je vynikající tónová harmonizační terapie a responzivní neurostimulace BioCon. Uplatňují se psychologické metody a základy pro nácvik autogenního tréninku. Prospěšné může být cvičení s rehabilitační specialistkou.

Příklady programů:
6 nocí, snídaně, 18 hodin procedur,  cena 16.150,- Kč.
6 nocí, snídaně, 10 hodin procedur, cena    9.950,- Kč.

Délku pobytu a rozsah péče je možné libovolně upravit.