Anorexie – poruchy příjmu potravy

Lázně Jablonec
od r. 1992 pomáháme zvládat psychické potíže a vracet radost ze života.

Anorexie, bulimie: pobyty s individuálním programem.

Lázně Jablonec nabízejí komorní, maximálně diskrétní prostředí s individuálním přístupem. Malá ubytovací kapacita umožňuje věnovat každému intenzivní osobní péči. Za důležité považujeme respektovat osobnost, posílit sebehodnocení a přesvědčení, že lze nastavit i dosáhnout realistické cíle. Důraz klademe na zpracování stresu, spojeného s problémy zdravotními i vztahovými.

Lázně Jablonec. Klinické zaměření specializované na stres, deprese, únavu a vyčerpání. Programy připravuje psycholog s týmem terapeutů. Využíváme kombinace velmi účinných metod psychologie i specifickou atmosféru místa.

Na podporu léčení mentální anorexie a bulimie využíváme především metody psychologie
a psychofyziologie. Předpokladem pro přijetí do programu  je alespoň minimální motivovanost, zájem
o změnu. Věk ani BMI nejsou rozhodujícím kritériem. Programy připravuje a řídí psycholog, o přijetí rozhoduje po informativním rozhovoru. Doba pobytu je nejméně 10 nocí. Nejsme zdravotnické zařízení, pojišťovny na naše služby nepřispívají.

Základní program při anorexii a bulimii  “all inclusive” je za 31.500,- Kč. Zahrnuje průběžnou péči psychologa a intenzivní terapeutické procedury, celkem 35 hodin při pobytu na 10 nocí. Dále ubytování v samostatném pokoji, celodenní stravu, výživové koktejly.  Pobyt lze libovolně prodloužit. Množství procedur, stravování a cena navazujícího pobytu se obvykle přizpůsobí potřebám a možnostem. Jsme soukromé zařízení, pojišťovny na naše služby nepřispívají. Všechny ceny jsou na stránce CENÍK.

Lázně Jablonec. Klinické zaměření specializované na stres, deprese, únavu a vyčerpání. Programy připravuje psycholog s týmem terapeutů. Využíváme kombinace velmi účinných metod psychologie i specifickou atmosféru místa.

Mentální anorexie – odmítání příjmu potravy, přejídání s následným úmyslným zvracením u bulimie,  jsou onemocnění, která se týkají především dívek, zhruba od 12 let až do dospělosti. V menší míře jsou problémem i u chlapců.


Příznaky, zdravotní a psychologická rizika jsou shrnuta ZDE


Příklad, který pomáhá posílit naději:

 divka-15-let

ilustrační foto

Pobyt pro podporu léčení anorexie.

Dívka, 15 let, 168 cm, s diagnózou mentální anorexie sledována u praktického lékaře zhruba 3 roky. V období před začátkem programu hubne 0,5 kg týdně. V průběhu deseti dnů dokázala tento trend nejen zastavit, ale vývoj obrátit. Domů odjela s racionálním plánem, na nastavení cílů se sama podílela. Graf ilustruje kritický pokles váhy i procenta tuku ještě první 4 dny po přijetí.