Kryoterapie

Od počátku roku 2008 je kryoterapie, unikátní metoda komplexní fyzioterapie, významnou součástí ambulantních i pobytových programů v Lázních Jablonec. Tisíce aplikací potvrdily účinnost této moderní cesty k posílení psychické odolnosti, fyzické výkonnosti, léčení nemocí a úrazů.

Kryoterapie (WBCT) rychle a komplexně mobilizuje energetické zdroje. Je vynikající při chronických potížích psychických i somatických. Podporuje léčení stresu, únavového syndromu, autoimunitních nemocí, boreliózy, bolestí, nespavosti. Zjemňuje pokožku, vyhlazuje vrásky, chrání před nepříznivými projevy stárnutí a  nevhodného životního stylu. Zrychluje metabolizmus tuků, podporuje hubnutí. Příznivě ovlivňuje sexualitu.

Kryoterapie – jak funguje.

Extrémně nízký chlad polária působí na chladové receptory v pokožce. Ty předávají mozku signál
k mobilizaci procesů zachraňujících život. V nesmírně krátké době se rozšíří cévy, dochází k zrychlení metabolizmu. Prokrvení, okysličení a výživa buněk v těle vzroste zhruba čtyřnásobně. Stoupne produkce enzymů a hormonů, které zvyšují fyzickou a psychickou odolnost (mj. endorfiny, dopamin, serotonin – hormony pohody, štěstí). Polárium akceleruje nejen protizánětlivé, ale  také hojivé procesy. Zintenzivní se detoxikační činnost tělesných orgánů, které zbavují organizmus škodlivin. Nervové receptory snižují reakci na bolest, kterou tělo po nějakou dobu téměř nepociťuje. Pro vyvolání tak komplexního efektu medicína nezná jinou metodu než právě kryoterapii. K dosažení terapeutického účinku se doporučuje aplikace chladu pod -120° po dobu 90 sekund, kdy se povrch těla a zhruba 10 mm podkožních tkání ochladí pod 5 stupňů Celsia.

Naše poznatky se opírají o výsledky tisíců aplikací, provedených od roku 2008.

Kryoterapie je metoda, při níž je organismus krátkodobě vystaven extrémně nízkým teplotám.
Lázně Jablonec – Kryoterapie
  • Kryo je vynikající přípravou pro výkon i rychlou regenerací po psychické i fyzické zátěži, při sportu, práci, studiu.
  • Rychle posiluje imunitu a celkovou odolnost organizmu.
  • Zhruba o 30% se zkracuje dobu hojení po úrazech a operacích.
  • Velmi dobře a rychle na kryoterapii reagují revma, astma, artritida, alergie, lupénka, atopický ekzém, chronické bolesti, záněty, otoky.
  • Odstraní stres, deprese, chronickou únavu i vyhoření.
  • Výrazně zrychluje metabolizmus, podporuje hubnutí.
  • Vyšší tvorba kolagenu má báječný kosmetický efekt.
  • Pro klienty, kteří chtějí získat maximální prospěch z kryoterapie za krátký čas, nabízíme intenzivní kryo pobyty.
  • Všechny procedury a využijete i o víkendech a svátcích, pobytovou i ambulantní formou.

Lázně s kryoterapií mají vynikající účinky i tam, kde jiné postupy selhávají. Pomáhají při dlouhodobých a chronických problémech, psychických či psychosomatických poruchách, podporují léčení autoimunitních nemocí. Zkracují dobu potřebnou pro hojení a rekonvalescenci.

Ceny pobytových programů ZDE

Cena jednotlivých aplikací: 350,-